تبلیغات

تبریز|ایجاد تونل انرژی در شهرها ‌برای حفاظت از آسیب‌های احتمالی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سردار غلامعلی حیدری معاون امور استان‌های سازمان پدافند کشور با تاکید بر اینکه دفاع عامل برعهده نیروهای مسلح برای بازدارندگی از تهدیدات است اظهار داشت: پدافند غیر عامل دفاع غیر مسلحانه است که بر عهده همه ماست و باید کشور را قوی کنیم.

وی انواع پدافند در برابر تهدیدات دشمنان و آسیب‌های سیستمی را برشمرد و گفت: پدافندهای سایبری، مردم محور، کالبدی، پرتویی، زیستی، شیمیایی و اقتصادی از انواع پدافندهای غیرعامل است.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند کشور پدافند غیر عامل را در ذات معماری ایرانی دانست و با تاکید بر اینکه نوع تهدیدات امروز تغییر کرده است افزود: شهر زیرزمینی کاشان، تخلیه‎ شهر از طریق کندن کانال هنگام حمله‎ مغول‎ها در اردستان و ارگ بم نمونه‎ای از پدافند غیرعامل در گذشته است اما امروزه تهدیدها بیشتر در حوزه دانش و فناوری است و باید برنامه ما برای مقابله با آن فناورانه باشد. 

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم مسولین کاری بکنند که کشور از درون مصون شود تا اگر دشمن حمله‌ای هم بکند از درون تهدید نشود، گفت: زمانی تخریب تهدیدات بیشتر می‌شود که تهدید بر آسیب سوار شود یعنی بیشترین صدمه وقتی واد می‌شود که با قطعی سراسری برق مواجه شویم و برای راه اندازی تاسیسات حیاتی برق اضطراری پیش‌بینی نکنیم و یا نانوایی‌ها سوختشان فقط گاز باشد و با قطع گاز با مشکلات جدی مواجه شویم، لذا پدافند غیرعامل ایجاد زمینه استفاده از سوخت چند منظوره است. 

حیدری ایجاد تونل انرژی در شهرها را برای حفاظت از آسیب‌های احتمالی و عدم تکرار تجربه قطع چندین ساعته برق در اهواز که منجر به ایجاد اختلال جدی در شهر شد، ضروری دانست و ادامه داد: هم اکنون تبریز، مشهد و اصفهان تونل انرژی دارد و تمامی خطوط برق، مخابرات و... از این مسیر توزیع می‌شود و مصون از آسیب است. 

وی با تاکید بر اینکه تلاش پدافند این است که از جان انسان‌ها صیانت کرده و آسیب پذیری را کاهش دهد گفت: مهمترین تهدید امروز تهدید اقتصادی است که پدافند غیرعامل برای تهدید اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی است چراکه اگر وابستگی کم شود تهدیدها کاهش می‌یابد.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند کشور با اشاره به اینکه 250 شبکه فارسی زبان خارجی شبانه روز هزینه کرده و علیه ایران تبلیغات می‌کنند ابراز داشت: این رسانه‌ها به دنبال ایجاد نارضایتی بین مردم هستند که باید با پدافند غیرعامل مردم محور اجازه سوءاستفاده را به دشمنان ندهیم.

انتهای پیام/ش

تبریز ایجاد انرژی شهرها حفاظت احتمالی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار