تبلیغات

اهواز| پارک ملی دز و کرخه مستعدترین مناطق برای احیای گوزن زرد ایرانی است‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حمید ظهرابی امروز با حضور در جمع خبرنگاران از آخرین نتایج بازدید پارک ملی دز و کرخه خبر داد و اظهار داشت: در  بازدید انجام شده از پارک ملی دز و کرخه مناطق مستعد به لحاظ گونه و پوشش گیاهی و منابع دسترسی به آب در این منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه آب و پوشش گیاهی مناسب از مهم‌ترین پارامترهای احیای مجدد گوزن زرد ایرانی در خوزستان است، افزود: شرایط مناسب در منطقه برای احیای مجدد گونه‌ گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی که همان جنگل‌های دز وکرخه می باشد که اجرای این پروژه را امکان پذیر میکند.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست مشارکت مردم در احیای مجدد گونه‌ گوزن زرد ایرانی را مهم دانست و گفت: در تلاش هستیم که از طریق اعتبارات ملی که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق توسعه ملی برای احیای بیابان ها و جلوگیری از تخریب زیستگاه ها قراردارد، استفاده کنیم.

وی تصریح‌کرد: امیدواریم با اجرای این پروژه ها علاوه بر جلوگیری از تخریب مناطق بتوانیم زیستگاه‌های با ارزش را دوباره در سطح خوزستان احیا کنیم.

ظهرابی گفت: درخصوص انتقال گوزن زرد به استان خوزستان به 5 سایت کشور اعلام شده تا در این زمینه همکاری لازم را با استان خوزستان به عمل آورند تا این گوزن‌ها در زیستگاه اصلی خود که همان جنگل‌های دز وکرخه است احیا شوند.

وی افزود: عملیات حصارکشی و غنی‌سازی مناطق مرتع ، همچنین آبرسانی و مقابله با بیماری‌های بومی موجود در منطقه باید قبل از انتقال صورت پذیرد.

انتهای پیام/‌ش

اهواز مستعدترین مناطق احیای ایرانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار