تبلیغات

«دین و تکنولوژی» از نگاه «گستره شریعت»

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی شبکه چهار سیما، اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی «گستره شریعت» که ویژه ماه مبارک رمضان طراحی و تولید شده است از 27 اردیبهشت، هر شب ساعت 23 به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

«دین وتکنولوژی» اولین موضوع از سری ماه رمضانی این برنامه است که از روز پنجشنبه در سه قسمت پخش و تحلیل می شود.

دکتر قاسم پور حسن مجری کارشناس در این سه قسمت میزبان، دکتر محمدعلی مرادی، دکتر گلشنی و دکتر پیروزمند می شود و با آنها در خصوص «دین و تکنولوژی» به گفتگو می پردازد.

تعریف درست و دقیق تکنولوژی چیست و سرشت فناوری نوین چه می باشد؟ آیا دین اقتضاء و پرسش خاصی نسبت به تکنولوژی دارد؟ اساسا در دنیای اسلام چه فهمی از تکنولوژی و فناوری وجود دارد؟ نسبت میان تکنولوژی، علم و فناوری با ارزش ها و آموزه های دینی چیست؟ آیا می توان از فناوری اسلامی یا دینی یا علم قدسی دفاع کرد؟ نسبت تمدن غربی و دیدگاه سکولاریسم با تکنولوژی و فناوری چیست؟ از جمله سوالاتی است که در این برنامه به آنها پاسخ داده می شود.

تاریخ نگاری قرآنی، رویا انگاری وحی، نسبت تاریخ مندی قرآن با فرهنگ غرب، نحوه هدایت گری و تاثیر قرآن در زندگی از جمله موضوعات دیگری است که در قسمت های بعدی برنامه «گستره شریعت» مورد بررسی قرار می گیرد.

این برنامه محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و تهیه کنندگی آن را دکتر پرویز فارسیجانی بر عهده دارد.

تکنولوژی گستره شریعت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار